مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدعلي اكبر محرابيان دستار ويژه رئيس جمهور در سفر به شهرستان سقز از طرحهاي ماندگار در دست اجراي اين شهرستان بازديد کرد . 

در اين بازديد که مهندس صادقی معاون راه و شهرسازی ، دکتر خادمی از معاونت راه و شهرسازی ،علوی نماینده مردم شهرستانهای سنندج ، دیواندره و کامیاران ، بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ، قادری سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری کردستان ، وجدی قائم مقام وزیر را ه و مدیر کل  راه و شهرسازی استان کردستان دستیار ویژه رئیس جمهور را همراهی می کردند ، علی اکبر محرابیان گفت : طرحهاي مهر ماندگار همچون سد چراغ ويس، شبكه آبرساني وخط انتقال آبرساني به شهر سقز، كنار گذرو تصفيه خانه شهر سقز با سرعت قابل ملاحظه اي در حال پيشرفت است .

 

 

 

محرابيان افزود : با وجود مشكلات ومحدوديتها ی اعتباری ، براي اين طرحها تخصيص صد در صد صورت گرفته است كه در نوع خود بي نظير ونشان دهنده اهيمتي زيادي است كه مسئولان براي اين طرحها قائل شده اند.

وی در خصوص سد چراغ ويس گفت : اين سدکهپیشرفت بسیار زیادی دارد  در اواخر سال جاری آبگيري وبه بهره برداري خواهد رسيد .

محرابیان در ارتباط با كنار گذرشهر سقز اظهار داشت : مناقصه این کنار کذر برگزار شده است و از همين امروز عمليات اجرايي آن آغاز خواهدشد .

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهي از اين گنار گذر كه در محور سراسري بين مياندوآب وكرمانشاه قرار گرفته ، در نيمه اول سال جار ي به بهره برداري خواهد رسيد.

محرابين در خصوص تصفيه خانه آب سد چراغ ویس به سقز نيز گفت ::اين پروژه با پيشرفت 90 درصدي در حال اجراست و در مرحله خريد و نصب تجهيزات قرار دارد.

a2

 

a1

 

a3

 

a4