مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدجلسه بررسی مسایل ومشكلات دهستان سرا با حضورجمعی از مسئولان ادارات ‌، اعضای شوراهای اسلامی روستاهای این دهستان ‌، دهیاران و معتمدان برگزارشد.در این جلسه  مهندس نادر فخری فرماندار شهرستان سقز با بیان اینكه تا كنون 95 درصد مصوبات سفرهای روستایی محقق گردیده است ، افزود: حضور در روستاها ، دستاوردهای زیادی  داشته است و تمامی مسئولان با عشق وعلاقه زیادی در روستاها حضور می یابند كه ضمن بازدید از روستا از نزدیك با مردم گفت وگو و در جهت رفع مشكلات تلاش می نمایند .qq

 

مهندس محسن بیگلری نماینده مردم شریف شهرستانهای سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی از حضور فرماندار ومسئولان در جمع مردم جهت بررسی و رفع مشكلات تشكر نمود واز شوراهای اسلامی روستا ودهیاران خواست تا با جدیت بیشتر وپیگیر های مكرر درصدد رفع مشكلات برآیند.

بیگلری با بیان اینكه دستور تبدیل شدن سرا به بخش را از رئیس جمهور گرفته ام افزود برای رفع مشكلات مردمی، مرتب با مسئولان كشوری دیدار می نمایم وبه جد پیگیر مسائل ومشكلات هستم.

وی در ادامه به حضور تعدادی از مسئولان كشوری در شهرستان سقز اشاره نمود واین اقدام و دعوت را یكی از مسائلی دانست كه روند توسعه را در شهرستان سقز تسریع خواهد كرد .

فخری حضور مسئولان در جمع مردم جهت پاسخگویی ورفع سریع مشكلات را از افتخارات مسئولان شهرستان سقز برشمرد واظهار داشت مسئولان چه با واسطه وچه بی واسطه ‌، شانیت خویش را از مردم می گیرند وعزت ومنزلت مسئولان از بابت خدمت به مردم است.

sara3

وی بر حضور مدیران كل ادارات استان نیز در جمع مردم تاكید واز مهندس قادری مدیر كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی به واسطه 5 بار حضور در شهر سقز و روستاهای آن در طول 9 ماه گذشته تشكر و  از عدم حضور جمع زیادی از مدیران كل در شهرستانها گلایه وانتقاد نمود .

فخری از استاندار كردستان جهت جذب اعتبارات ‌، ازنماینده مردم شریف شهرستانهای سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری با جدیت مسائل ومشكلات از طریق مسئولان استانی وكشوری  ،‌همكاری فرماندهی سپاه پاسداران در اجرای طرحها وهمكاری وتعامل بین بخشی مسئولان تشكرنمود واظهار داشت در صورت توزیع اعتبارات به صورت هدفمند، عادلانه وانجام برنامه ریزی منطقه ای جهت اجرای طرحها ‌، رشد توسعه استان شتاب بیشتری خواهد گرفت وتمام شهرستانها به صورت متوازن ومتعادل پیشرفت خواهد نمود وشاهد عقب ماندگی برخی از شهرستانها نخواهیم بود.

qq2

در ادامه این جلسه هركدام از مسئولان در پاسخ به مشكلات مطرح شده ‌،مطالبی بیان داشتند و خواستار نگهداری مردم روستا از طرحهای اجرا شده در سطح روستا ها شدند.

اجرای فاز دوم طرح هادی روستای سرا ،‌شانه سازی جاده های روستایی در مسیر جاده اصلی ،‌تسطیح جاده ها،‌نصب وبازسازی علائم راهنمایی ورانندگی در روستاها ی در مسیر جاده اصلی ‌،ارتقای زیر ساختهای مخابراتی و شبكه آب وفاضلاب روستاها ، گازرسانی به هشت روستای دهستان سرا در سال ‌92 ،  عریض نمودن پل ورودی روستا وبالا بردن ارتفاع آن ،‌انجام یك لایه روكش آسفالت از جمله مواردی بود كه در این جلسه كاری روستایی تصویب شد.