مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدنماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم استان کردستان به ویژه شهرستان‌های سقز و بانه در تمام صحنه‌ها در کنار نظام و مسئولان بوده‌اند و امروز نوبت مسئولان است که دین خود را به این مردم ادا کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سقز، محسن بیگلری در اولین جلسه شورای اداری شهر صاحب، با اشاره به اینکه صاحب اولین شهر شهرستان سقز است، گفت: باید با همکاری تمام مسئولان، این شهر هرچه سریع‌تر به جایگاه واقعی خود برسد.
وی تصریح کرد: زمانی شهر معنی پیدا می‌کند که ادارات در آن برای ارائه خدمت نمایندگی داشته باشند، پس از ادارات به ویژه ادارات خدمات رسان ونیز بانک‌ها درخواست داریم در این راستا هرچه سریع‌تر اقدام و دین خود را به مردم ادا کنند.
بیگلری، چهره یک شهر را در صاحب بسیار کمرنگ دانست و افزود: شهرک صنعتی به نوعی کلید توسعه و اشتغال زایی است و در این راستا بر اتمام ساخت شهرک صنعتی صاحب که نقش مهمی دارد تاکید کرد.
برخی مدیران از دور روند اجرای طرح‌ها را پیگیری می‌کنند
فرماندار شهرستان سقز نیز در ادامه این جلسه با گله‌مندی از برخی مدیران کل که فقط از دور روند اجرای طرح‌ها را در این شهرستان پیگیری می‌کنند، گفت: سقز دومین شهرستان بزرگ استان کردستان است و می‌طلبد که مدیران کل در سال حداقل سه بار از این شهر بازدید داشته باشند.
نادر فخری با اشاره به اینکه صاحب اولین شهر شهرستان سقز است، بر راه اندازی نمایندگی تعدادی از ادارات شهرستان در شهر صاحب در صورت تأمین اعتبار و جانمایی زمین تاکید و قول مساعد داد.
وی با بیان اینکه اعتبارات سال جاری در مرحله ابلاغ قرار دارد، اظهار امیدواری کرد با ابلاغ آن شاهد تسریع در اتمام پروژه های در دست اجرا در شهرستان باشیم.
فخری همچنین با انتقاد از برداشت بی‌رویه مصالح رودخانه‌ای از رودخانه‌های این شهرستان، بیان داشت: از این پس با افراد متخلف در برداشت مصالح رودخانه ای برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اتمام برق‌رسانی به شهرک صنعتی صاحب، از راه اندازی شبکه اینترنت پر سرعت در این شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون پزشک، ماما، داروخانه، تزریقات و پانسمان در مرکز بهداشتی شهر صاحب برای رفاه حال ساکنان این شهر دایر شده است.
امام جمعه صاحب نیز در این جلسه، جمهوری اسلامی ایران را یک نعمت الهی برای مردم دانست و بر ارائه خدمات ادارات در این شهر تاکید کرد.
ماموستا ملا محمد غفوری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با اهدای خون هزاران شهید به دست آمده است، بر حفظ و حراست از نظام اسلامی ایران تاکید کرد.
در ادامه این جلسه کمبودهای این شهر توسط بخشدار، شورای اسلامی شهر صاحب و جمعی از معتمدان بیان و بر تسریع در رفع آن‌ها تاکید شد.
شهر صاحب دارای 2294 نفر جمعیت در مسیر اصلی سقز – سنندج و در 17 کیلومتری شهر سقز قرار گرفته است.