مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدخبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از عدم حضور جمعی از مدیران كل در شهرستان سقز گلایه و انتقاد کرد و گفت: مسئولان استانی با تعهد و جدیت بیشتری برای خدمتگزاری صادقانه به مردم تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهندس محسن بیگلری ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهر صاحب اظهار داشت: مسئولان استانی با توجه به شاخص های جمعیتی، بعد مسافت و نیازمندی های شهرستان سقز باید با تعهد و جدیت بیشتر و حضور در شهرستان ها به شناسایی مشكلات، كمبودها و نیازها و دغدغه های مردم پرداخته و بر اساس رسالت، ماموریت و اختیارات خود برای خدمتگزاری به مردم، صادقانه تلاش کنند.

 

وی با بیان اینكه مدیران كل در صورتی كه در شهرستان ها حضور نداشته باشند چطور می توانند شناخت واقعی از مشكلات داشته و بر اساس این شناخت، برنامه ریزی و تصمیم گیری کنند، حضور مدیران كل در جلسات شورای اداری، جلسات كار گروه های تخصصی و روستاهای شهرستان سقز را باعث شناخت بیشتر آنان از مسایل و مشكلات مردم دانست.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم مشكلات زیادی دارند كه فقط با حضور در بین آنان، رو در رو شدن و ارتباط مستقیم و نشست ها می توان به آن پی برد كه متاسفانه جمع زیادی از مدیران كل تا كنون در شهرستان سقز حضور نیافته اند و این مایه تاسف است.

مهندس بیگلری این نگاه مدیران كل به شهرستان ها و به ویژه شهرستان سقز را بی مهری، كم لطفی و بی تدبیری از سوی آنان دانست و ادامه داد: یكی از دلایل عدم توزیع اعتبارات به صورت عادلانه همین عدم حضور و شناخت كافی مدیران كل از شهرستان ها و از جمله شهرستان سقز است.

وی یادآور شد: برای جبران توسعه نیافتگی این شهرستان باید به صورت شبانه روز و با همت مضاعف تمامی مسئولان استانی و شهرستانی تلاش کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به حضور تعدادی از مسئولان كشوری در شهرستان سقز اشاره کرد و این اقدام و دعوت را یكی از مسائلی دانست كه روند توسعه را در شهرستان سقز تسریع می بخشد.

گفتنی است احداث ساختمان نظام مهندسی، مجتمع فرهنگی‌ هنری، دایر کردن كلانتری‌، ‌استقرا 115، دایر کردن شعبه بانك های ملی و سپه، ایجاد سالن سقف كوتاه و بلند و زمین فوتبال، مستقر شدن اداره كمیته امداد امام (ره)، رفع مشكلات زیست محیطی، توسعه شبكه مخابرات، آب و برق از جمله مواردی بود كه در این جلسه مطرح شد.