مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید به گزارش خبرنگار سقز نیوز ، عصر روز گذشته 16 مردادماه 92 يك هيئت اقتصادي چهار نفره از كشور سوئد به منظور سرمايه گذاري در بيمارستان هاي 160 تختخوابي و 64 تختخوابي سقز و بانه و نيز فرودگاه سقز با مسئولان اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند .x7725 5

در اين دیداركه در محل دو پروژه بيمارستان 160 تختخوابي و فرودگاه اين شهرستان با حضور فرماندار و نماينده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي ، مدير كل راه و شهر سازي استان كردستان و شهردار سقز،صورت گرفت ، فرماندار شهرستان سقز با اشاره به سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري به شهرستان سقز در بهار سال 88 به اين شهرستان گفت : پس از اين سفر معنوي ميل سرمايه گذاري در دومين شهر بزرگ استان كردستان افزايش يافته است كه بايد با هماهنگي مسئولان استاني و كشوري زمينه فعاليت سرمايه گذاران خارجي در اين شهرستان فراهم شود .

 

 

مهندس نادر فخري شهرستان سقز را داراي پتانسيل هاي زيادي در زمينه سرمايه گذاري و اشتغالزايي دانست و از بستر مناسب براي سرمايه گذاران در اين شهرستان خبر داد .

وي به سفر هيئت چهار نفره سوئدي به شهرستان سقز براي سرمايه گذاري در دو پروژه مهم شهرستان يعني بيمارستان 160 تختخوابي و فرودگاه اين شهر اشاره كرد : و در اين راستا از همكاري فرمانداري با هيئت يادشده قول مساعد داد .

نماينده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي هم با اشاره به فراهم كردن زمينه لازم براي بازديد سرمايه گذاران خارجي از پروژه هاي در دست اجرا در شهرستان سقز ، سفر هيئت سوئدي به اين شهرستان را به فال نيك گرفت و از مسئولان خواست با اين سرمايه گذاران همكاري لازم را اتخاذ كنند .

مهندس محسن بيگلري همچنين گفت : اين هيئت قرار است همزمان با سرمايه گذاري در دو پروژه شهرستان سقز ، هماهنگي شده است كه در بيمارستان 64 تختخوابي بانه هم سرمايه گذاري كنند .

وي اتمام پروژه فرودگاه سقز را به منزله كليد توسعه دومين شهر بزرگ استان كردستان دانست و اظهار داشت : خوشبين هستيم با همكاري سرمايه گذاران سوئدي اين مهم به انجام برسد .

بيگلري همچنين ياد آور شد : بيمارستان 160 تختخوابي سقز كه داراي تخصص هاي مختلف است در آينده نزديك با همكاري بخش خصوصي سوئدي به قطب خدمات پزشكي در منطقه تبديل شود .

نماينده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي افزود : اين سرمايه گذاران با همكاري وزارت خانه هاي بهداشت و درمان و نيز راه و شهرسازي براي سرمايه گذاري در پروژه هاي ياد شده وارد مذاكره خواهند شد .

بیمارستان 160 تختخوابی سقز در زمینی به مساحت  31 هزارمتر مربع ، در چهار طبقه با پیشرفت فیزیکی 34 درصد و فرودگاه سقز هم در زمینی به مساحت 6 هکتار با طول باند 3 هزارو 200 متر و پیشرفت فیزیکی 36 درصد در حال کار است .