مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید بررسی برنامه و صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت یازدهم آغاز شده و مهندس بیگلری برای ارائه نطق در مورد وزرای کابینه دکتر روحانی ثبت نام کرده بودند.

 برای موافقان و مخالفانی که برای صحبت درباره برنامه دولت و کلیات کابینه ثبت نام کرده اند، قرعه کشی شد که متاسفانه بر اساس قرعه کشی مهندس بیگلری برای ایراد نطق در صحن مجلس انتخاب نشدند.

این قرعه کشی با حضور محمد رضا تابش، ضرغام صادقی، حمید رسایی، احمد توکلی، احمدرضا دستغیب و محمدی از طیف های مختلف حاضر در مجلس انجام شد.

  .رئیس جلسه علنی مجلس در واکنش به انتقاد برخی نمایندگان درباره انتخاب مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی گفت: این امر بر حسب مکانیزمی بوده که در آئین‌نامه داخلی مجلس پیش‌بینی شده است.

به گزارش فارس، محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض برخی نمایندگان به اینکه موفق به ارائه نطق درباره وزرای پیشنهادی نشده‌اند، ‌گفت: برخی نمایندگان مدام به ما مراجعه می‌کنند و درباره مخالفین و موافقین وزرای پیشنهادی اعتراض می‌کنند که چرا برخی‌ها می‌توانند چند بار نطق کنند و برخی چنین شرایطی ندارند.

وی افزود:‌ ما مجبوریم آئین‌نامه فعلی مجلس را اجرا کنیم و طبق آئین‌نامه مجبور بودیم از بین موافقان و مخالفان  قرعه‌کشی کنیم و 2 نفر به قید قرعه انتخاب کنیم.

باهنر با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس بر اساس مکانیزم آئین‌نامه داخلی مجلس عمل کرده است،‌ گفت: ‌اگر اشکالی باشد به آئین‌نامه وارد است و دوستان می‌توانند در صورت صلاحدید و لزوم آن را اصلاح کنند اما فعلا ما مجبور هستیم طبق آئین‌نامه عمل کنیم.