مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید مهندس محسن بیگلری امروز(16/5/92) در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج، با تبریک روز خبرنگار و با بیان اینکه خبرنگاران در هر جای جهان دارای جایگاه ویژه‌ای هستند، گفت: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در ایران دارای جایگاه منحصر به فردی هستند، این ویژگی را در استان کردستان دارای نمود بارزتری دانست و گفت: باید در توجه هر بیشتر به این قشر فعال، تلاش شود.

نماینده مردم سقز و بانه با بیان اینکه پیشینه و قدمت فرهنگی استان کردستان، گویای فرهنگ والای این خطه است، خاطرنشان کرد: رسالت خبرنگاری می‌تواند این فرهنگ را به شایسته‌ترین شکل ممکن نشان دهد.

مهندس بیگلری با تأکید بر اینکه خبرنگاری به حق در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور قرار دارد، تصریح کرد: گاهی خبرنگاران به منظور اطلاع رسانی مناسب حتی از جان خود نیز می‌گذرند.

وی این روز را روزی مقدس نام برد و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص رسالت خبرنگاران اظهار کرد: اطلاع رسانی شفاف و بدون غرض‌ورزی رسالت مهم خبرنگاران است که باید در خصوص اجرای دقیق آن همت شود.

نماینده مردم سقز و بانه پیرامون عملکرد خبرگزاری فارس نیز گفت: در سطح کشور، عملکرد این رسانه خوب و در سطح استان کردستان نیز عملکرد بسیار بهتری صورت گرفته است.

نماینده مردم سقز و بانه با تأکید بر اینکه هیچ کاری بدون عیب و نقص نیست، تصریح کرد: باید از طریق مطالعه و رصد دقیق موضوعات مختلف، نسبت به فعالیت مستمر و بهتر در این راستا تلاش شود.

مهندس بیگلری در پایان ابراز امیدواری کرد با حضور خبرنگاران و اهالی قلم و رسانه، شاهد برقراری فضای شفاف و آزاد اطلاع رسانی همچون گذشته باشیم.