مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدکُردتودی: مدیر عامل شرکت دخانیات گفت: با راه‌اندازی خطوط تولید سیگار در سقز با دو برند وارد بازار مصرف عراق خواهیم شد و سقز می‌تواند به عنوان یک سکوی صادراتی نقش مهمی را در امر صادرات ایفا کند.

به گزارش کُردتودی، معصوم نجفیان با اشاره به اینکه تلاش می‌شود برند شرکت دخانیات ایران با تولید محصولات با کیفیت حفظ شود، افزود: تولید رسمی تیر اسلیم مشکی در مجتمع تهران آغاز شده و این محصول رقیبی سرسخت برای محصولات مشابه خارجی خواهد بود.وی افزود: بازار مصرف داخل سیگار یک واقعیت است و باید با ارتقای کمی و کیفی محصول و تولید بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا از مضرات آن بکاهیم. چه بسا اعتقاد دارم که تحت هر عنوان سیگار کالایی مضر است و برای سلامتی زیانبار است.

 

وی تولید سیگار تیراسلیم مشکی و بهمن سوپر اسلیم مشکی و تولید سیگار با فناوری نانو در مازندران را گامی در راستای صادرات محصولات ایرانی دانست و گفت: توسعه تولید محصولات دخانی با فناوری نانو می‌تواند ضمن گسترش تجارت خارجی صنعت دخانیات کشور و متنوع‌سازی بازارهای هدف سیگار ایرانی براساس استانداردهای روز دنیا تاثیر به سزایی در مقابله با پدیده قاچاق داشته باشد.

او درباره وضعیت کشاورزی دخانیات نیز گفت: کشت توتون برای تولید محصولات دخانی با تاکید بر ارتقای سطح کیفی و کمی به منظور تامین نیاز توتون کارخانه‌های سیگارت‌سازی و امر صادرات و با هدف افزایش سهم مصرف توتون‌های داخلی در تولید سیگارت‌های داخلی نیازهای اساسی است که در برخی استان‌ها به ویژه استان‌های گلستان و کردستان این کار انجام شده است.

نجفیان درباره صادرات کالای دخانی و بازارهای هدف گفت: دفتر فروش تنباکوی زرد طلایی در لبنان افتتاح شده است. در همین حال کارهای اولیه صادرات سیگار به کشورهای همجوار نیز انجام شده است.

وی در خصوص راه‌اندازی خطوط تولید سیگار در سقز تاکید کرد: با راه‌اندازی خطوط تولید سیگار در سقز با دو برند وارد بازار مصرف عراق خواهیم شد و سقز می‌تواند به عنوان یک سکوی صادراتی نقش مهمی را در امر صادرات ایفا کند. خطوط تولید سیگار را از کشور چین وارد و در اولین فرصت این خطوط راه‌اندازی خواهند شد. همچنین مطالعات و تحقیقات بازاریابی درباره بازار مصرف محصولات دخانی عراق صورت گرفته و درصدد هستیم تا با برنامه‌ریزی دو برند تولیدی دخانیات سقز را وارد بازار مصرف عراق شویم.

نجفیان با اعلام حضور مقامات عالی رتبه کشور کرواسی در مراسم افتتاحیه خطوط تولید سیگار مشترک با شرکتTDRکرواسی گفت: تولیدات این مجتمع با فناوری نانو در کشور انجام خواهد شد که می‌تواند در راستای صادرات کالای دخانی به کشورهای همجوار استان‌های شمالی بسیار تاثیر گذار باشد.

منبع ایسنا