مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدمهندس محسن بیگلری نماينده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي ، مهندس فخری فرماندار سقز ورئيس شركت گاز سقز و رئيس اداره آب و فاضلاب شهري سقز از ساختمان هاي تخريب شده به علت انفجار گاز بازديد و كمبود آب در بهارستان بالا و قوخ را بررسي كردند .مهندس محسن بيگلري نماينده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي هم با اشاره به اينكه براي احداث ساختمان از سوي دولت در قالب مسكن مهر تسهيلات ارزان قيمت داده مي شود ، از مردم خواست در ساخت خانه هايشان تمام نكات ايمني را رعايت كنند .

وي از رئيس شركت گاز رساني سقز خواست با برآورد خسارت ناشي از انفجار گاز كه موجب تخريب دو ساختمان شد ، صاحبان آنان را در بازسازي خانه هايشان قبل از شروع فصل سرما كمك كند .

سپس با حضور مسئولان ياد شده مشكل آب محله بهارستان بالا ، تاز آباد و قوخ مورد بررسي قرار گرفت .

 

فرماندار شهرستان سقز در اين بازديد كه ابتدا از خانه هاي تخريب شده به علت نشت گاز ، بازديد كردند ، با بيان اينكه مقاوم سازي ساختمان ها در اين شهرستان بسيار پائين است گفت : متاسفانه در گذشته بدون رعايت اصول ساختمان سازي در بسياري از نقاط اين شهرستان ساختمان ها بنا شده است و از استحكام لازم برخوردار نبوده و در كوچك ترين اتفاق سهوي و يا غير مترقبه ، آسيب جدي خواهند ديد و ساكنان اين منازل همواره مورد خطر هستند .

نادر فخري از مردم خواست در احداث ساختمان هايشان طبق نقشه هاي مهندسي عمل كنند تا در هنگام بروز هر گونه حادثه احتمالي در امان باشند .

فرماندار سقز گفت : براي رفع مشكل كم آبي بهارستان بالا از سه ناحيه براي رفع كمبود آب لوله گذاري جديد صورت خواهد گرفت .

در اين بازديد مظفر صالحي رئيس اداره آبفاي شهري سقز قول مساعد داد در كوتاهترين زمان ممكن  تا حدود زيادي مشكل آب محله هاي نامبرده مرتفع شود