مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدمهندس بیگلری نماينده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي در مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید تامین اجتماعی سقز با اشاره به جمعيت ۲۳۵ هزار نفري اين شهرستان، تجهيز امكانات و ارايه خدمات بهتر به بيمه‌شدگان را ضروري دانست.
مهندس محسن بيگلري تعداد بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي زيرپوشش در اين شهرستان را با توجه به درصد بالاي جمعيت، اندك دانست و خواستار بالابردن درصد بيمه‌شدگان در اين شهرستان شد.

مهندس نادر فخري نیز در این آیین با اشاره به اينكه اين شهرستان دومين شهر بزرگ استان است با اشاره به ارتقاي درجه تأمين اجتماعي سقز از تيپ ۳ به ۲ گفت: اين ارتقا درجه ضمن ارتقاي خدمات به بيمه‌شدگان، زمينه اشتغال ۱۲ نفر را در اداره تأمين اجتماعي شهرستان فراهم خواهد كرد.
در ادامه مديركل تأمين اجتماعي استان كردستان هم تعداد افراد بيمه‌ شده تامين اجتماعي اين شهرستان را ۹۲ هزار نفر عنوان كرد و افزود: ساختمان تامين اجتماعي اين شهرستان تا ۱۸ ماه آينده احداث به بهره‌برداري مي رسد.
دكتر خدابنده لو افزود: ساختمان تامين اجتماعي اين شهرستان در زميني به مساحت ۹۵۰ متر مربع، در شش طبقه و با اعتباري حدود ۳۵ ميليارد ريال در سقز احداث خواهد شد.ك/۲