مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدمهندس بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با عرضه اوراق مشارکت وزارت راه وشهرسازی توانستیم 15 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل فرودگاه سقز بدست آوریم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی درخصوص کاهش اعتبارات عمرانی سال جاری گفت: متاسفانه چند سالی است که به دلیل کمبود اعتبارات ، طرحهای عمرانی کردستان به شدت دچار مشکل است و اعتبارات اندک جوابگوی طرح‌های اجرایی استان کردستان مخصوصا دو شهرستان بانه و سقز نیست؛ امسال بودجه کل استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته اما با توجه به اختصاص 12 میلیارد ریال بودجه به فرمانداری ویژه سقز، کمترین کاهش میزان بودجه  در استان مربوط به سقز بوده است.

مهندس محسن بیگلری افزود: هم‌‌اکنون بسیاری از پروژه‌های دو شهرستان بانه و سقز به دلیل کمبود بودجه، نیمه کاره و محتاج نگاه ویژه دولت به این شهرستان‌هاست. سقز را می‌توان شاهراه ارتباطی و اقتصادی در شمال غرب کشور دانست، اما متاسفانه فرودگاه آن وضعیت مناسبی ندارد و در چند سال اخیر با تلاش‌هایی که صورت گرفته بخش خصوصی را به تکاپو انداخته‌ایم تا کمبود بودجه شهرستان‌ها را از این طریق جبران کنیم . به عنوان نمونه‌‌ از این دست می‌توان به عرضه اوراق مشارکت برای فرودگاه سقز اشاره کرد که حدود 15میلیارد تومان اعتبار از همین اوراق وزارت راه و شهرسازی به دست آمد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت : این امر هم تنها با به گردش درآوردن اوراق مشارکت گردشی میسر شد و باعث شد جهت تکمیل فرودگاه گام مهمی برداشته شود.

وی افزود: بیمارستان بانه تعطیل است و با 40 در صد پیشرفت نیازمند بودجه است، اما از طریق سرمایه‌گذاران خارجی و هیات سوئدی هم به فرودگاه و هم به بیمارستان رسیدگی شد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به زودی مشکلات آنها بر طرف خواهد شد. خوشبختانه به‌طور مستمر با بخش تولید، صنعت و کشاورزی در زمینه‌های مختلف در ارتباط هستیم اما بخشی از تصمیمات در مرکز استان قابل حل نیست و نگاه کلان کشوری را طلب می‌کند.

 تاريخ: ۱۳۹۲/۶/۱۷