مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدبه گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم ارائه اظهارات کارشناسی در خصوص صنعت خودرو گفت : طرح مسائلی در خصوص بازگشت قیمت ارز به قیمت های گذشته به عنوان راهکاری در خصوص قیمت خودرو از جمله موارد غیر ممکن و خارج از اظهار نظر کارشناسی است.

مهندس محسن بیگلری در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو، افزود : مسلما در این شرایط هر گونه تغییر در وضعیت تحریم ها و رفع آنها و همچنین افزایش تولید خودرو می تواند بر تغییر و تعدیل قیمت خودرو تاثیر بگذارد.

 

وی در ادامه به تاثیر بهبود فضای کسب و کار بر رشد تولید خودرو در کشور پرداخت و گفت : در شرایطی که فضای کسب و کار مناسبی برای خودروسازان وجود ندارد هر گونه بهبود در این فضا ، قطعا تاثیر مستقیمی بر وضعیت کنونی ، افزایش تولید و رفع مشکلات صنعت خودرو خواهد داشت.

وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به حضور موثر مهندس نعمت زاده در وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، خاطر نشان کرد : با توجه به تجربه و تخصص وزیر صنعت ، معدن و تجارت قطعا با تصمیمات ایشان فضای کسب و کار صنعت خودرو اصلاح و بهبود خواهد یافت.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به لزوم ایجاد فضای رقابتی به عنوان مولفه ای مهم در بهبود فضای کسب و کار خودروسازان اشاره کرد و گفت : قطعا هر گونه توجه به کیفیت و ارتقاء کیفی خودرو در ایجاد فضای رقابتی و رشد صنعت خودرو تاثیر گذار خواهد بود باید خودروسازان داخلی در کسب دانش و تکنولوژی روز و طراحی خودروهای جدید اقدام جدی نمایند تا چنین فضای رقابتی در این صنعت ایجاد شود.

مهندس بیگلری افزود : برای رشد کیفی صنعت خودرو باید مهندسین و متخصصین در این حوزه به دانش و تخصص و تکنولوژی روز دنیا مجهز شوند همچنین در این شرایط ضوروی است تا ایمنی خودروها ارتقاء یافته و خودروهایی با مدل و طراحی های به روز به بازار عرضه شوند تا امکان رقابت فراهم شود.