مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدمعاون وزیر راه و شهر سازی خبر داد

یک هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور به زودی آسفالت خواهد شد

به گزارش سقز نیوز ، دكتر مير شفيع، معاون راه روستايي وزارت راه شهرسازي در سفر به شهرستان سقز اظهار داشت : به دليل كم برخوردار بودن بخش سرشيو سقز از راه آسفالته روستايي 50 كيلومتر راه روستايي در این بخش آسفالت خواهد شد.97574423727396353220

 

 سید حسین مير شفيع با بيان اينكه ، دولت قول داده در صد روزه اول كاري 1000 كيلومتر راه را كه ابينه آن آماده شده است آسفالت كند گفت : صد كيلومتر از اين آسفالت به استان كردستان اختصاص خواهد يافت .

معاون وزیر راه و شهر سازی از پیگیری نمایندگان استان کردستان برای برخوردار نمودن راه های روستایی این استان از راه آسفالته و تسریع در به بهره برداری رسیدن این تقدیر کرد .

وی تاکید کرد : نگاه دولت به مناطق کم تر توسعه یافته ، آبادانی ، ایجاد زمینه های لازم برای فراهم نمودن آسایش و آرامش مردم و رسیدن به توسعه پایدار است .

در اين سفر كه فرماندار شهرستان سقز ‌، محسن بيگلري نماينده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي ، نماينده مريوان  وسروآباد در مجلس شوراي اسلامي و مدير كل راه و شهرسازي استان كردستان وي را همراهي مي كردند:بيگلري از دكتر روحاني و وزير راه و شهرسازي برای اختصاص ده درصد از این ميزان جهت آسفالت راه به استان كردستان تشكر و اضافه کرد : به دليل محروميت بخش سرشيو و كم برخوردار بودن اين بخش در مقايسه با ساير مناطق استان و كشور 50 كيلومتر راه روستايي بخش سرشیو سقز به زودي آسفالت خواهد شد .

محسن بيگلري از حضور دكتر مير شفيع و پيگيري مدير كل راه و شهرسازي استان كردستان جهت اين اقدام ومشخص شدن پيمانكار راه سقز به مريوان طي دوماه آينده براي آسفات 13 كيلومتر باقي مانده تشكر کرد .

فرماندار شهرستان سقز نيز با اشاره به كم برخوردار بودن شهرستان سقز از لحاظ راه آسفالت روستايي اين اقدام دولت را ارزنده توصيف نمود و بيان داشت : راه به عنوان محور توسعه نقش مهمي در توسعه همه جانبه شهرستان و استان دارد .

نادر فخری با اشاره به اینکه مسیر اصلی سقز به مریوان به لحاظ اینکه یکی از مسیرهای آسان و نزدیک برای ارسال کالا به کشور عراق است ، اتمام این راه را یکی از ضروریات شهرستان به ویژه بخش سر شیو دانست .

معاون راه روستايي در اين سفر از پروژه هاي راه روستايي بخش سرشيو سقز ،فرودگاه سقز‌،كنار گذر ،جاده اصلي سقز بانه و سقز مريوان بازديد کرد .