مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدبه گزارش سقز نيوز ، فرماندار شهرستان سقز در ابتدای این نشست خبری با بيان اينكه خبرنگاران رصالت بسيار مهمي در انعكاس رويدادها و كارهاي صورت گرفته از سوي مسئولان بر عهده دارند ، بر انعكاس واقعيت ها از سوي اصحاب رسانه ودر اختيار گذاشتن آنها به مردم تاكيد كرد .

نادر فخري سپس با اشاره به طرح های در دست اجرادر این شهرستان گفت : هم اکنون روند اجرای طرح ها و پروژه ها علی رغم کمبود اعتبارات در حال اجرا هستند که می توان به سد شهید صالحیان که مراحل پایانی ساخت آن است و تا چند روز آینده به مرحله آبگیری خواهد رسید .86262276865202602640

 

 

فخری با اتتقاد از نحوه توزیع اعتبارات در استان کردستان اظهار داشت : متاسفانه اعتبارات به شیوه قدیمی و نا صحیح در بین شهرستان ها توزیع می شود و می توان ادعا کرد که رابطه جای ضابطه رادر این بخش  گرفته است .

 

وی در ادامه افزود : در شهرستان سقز 5 جلسه برای اولویت‌بندی طرح‌های شهرستان برای خدمات بیش تربه مردم  گذاشته شده است ، اما متاسفانه در استان کردستان برنامه جامع برای توزیع اعتبارات وجود ندارد و این مهم، برنامه‌ریزی‌های شهرستان را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است .

فرماندار سقز به سفر دو روز گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی در حوزه راه روستایی به شهرستان سقز اشاره کرد و گفت : در این سفر مصوب شد که 13 کیلومتر از راه اصلی سقز به مریوان بعد از مناقصه آسفالت و 50 کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان در بخش سرشیو نیز آسفالت تا شهرستان سقز در زمینه راه روستایی آسفالته به میانگین استانی نزدیک تر شود .

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرودگاه و راه آهن برای سقز نقش کلید توسعه را ایفا می کند گفت : امسال برای فرودگاه 170 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است و برای راه آهن هم در حال مذاکره و پیگیری هستیم .

فخری به وجود معادن زیاد در شهرستان در زمینه های مختلف اعم از طلا ، آهن و ... اشاره کرد و خاطر نشان نمود : در این راستا به حضور سرمایه گزاران نیازمند هستیم و بر این باوریم که فعال کردن این معادن مساوی است با اتمام بیکاری در دومین شهر بزرگ استان کردستان .

فرماندار شهرستان سقز به وجود ظرفیت های خوب شهرستان از لحاظ نیروی کار ماهر اشاره كرد و افزود : برای توسعه شهرستان نیازمند توسعه زیر ساخت ها در سقز هستیم که باید مسئولان استان در این راستا مارا همکاری کنند .

وي از راه اندازي دفتر خبري صدا و سيماي مركز كردستان در آينده اي نزديك در اين شهرستان خبر داد و از همكاري و تلاش مدير كل صدا و سيماي اين مركز در اين راستا تقدير كرد .

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست از حضور خبرنگاران در شهرستان سقز براي انعكاس اخبار شهرستان تقدير كرد .

محسن بیگلری با بیان اینکه خبر نگاران چشم بینای جامعه هستند ، بر رعایت اصول خبرنگاری تاکید کرد و گفت : متاسفانه تعدادی از خبر نگاران کپی برداری می کنند و حتی با تحریف مصاحبه ها جایگاه خبر نگار را به زیرسؤال می برند .

وی بر حفظ جایگاه خبر نگار تاکید کرد و اظهار داشت : ما از نقد های منصفانه همواره استقبال می کنیم و باور داریم نقش مطبوعات و اصحاب رسانه در تحقق اقدامات و پیشبرد اهداف نظام اسلامی بی‌بدیل و تعیین کننده است.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روند اجرای پروژه ها در شهرستان سقز علی رغم تحریم ها و فشار اقتصادی دشمنان نسبتا خوب است ، بر همکاری خبرنگاران در راستای خدمت به مردم و درج خبرهای خوش بینانه ، در اتمام طرح ها تاکید کرد .

وی مشکل اساسی شهرستان سقز را بیش تر در حوزه راه سازی دانست و افزود : تا یکماه آینده 9 کیلومتر دیگر از بزرگراه کرمانشاه میاندوآب در حوزه شهرستان زیر بار ترافیک خواهد رفت که از 42 کیلومتر حوزه شهرستان تاکنون 27 کیلومتر آن آسفالت شده است .

بیگلری با اشاره به اینکه ، فرودگاه سقز جزو پروژه های بسیار ضروری و کلید توسعه شهرستان محسوب می شود گفت : امسال بیش از 170 میلیارد ریال برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است که برای اتمام آن 650 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

وی در ادامه اظهار داشت : سقز دارای 309 روستا است که از این تعداد تنها 65 روستا گاز دار است که با تلاش های صورت گرفته تا پایان سال تعداد روستاهای گاز دار شهرستان به 111 روستا خواهد رسید .

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه با اشاره به اینکه معادن تجدید ناپذیر هستند و معادن شهرستان هم به مردم همین منطقه تعلق دارد ، گفت : از خروج مواد خام معادن جلوگیری می کنیم و خواستار آن هستیم که این معادن برای مردم شهرستان ایجاد شغل کند .

وی در ادامه گفت : کارخانه سیمان سقز توسط شهرداری سقز و بخش خصوصی احداث می شود و به زودی کار ساخت این کارخانه که برای تعدادزیادی از مردم ایجاد شغل خواهد کرد شروع می شود .