مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدمهندس محسن بیگلری، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس همواره بر همکاری و تعامل مثبت با دولت تاکید دارد و با توجه به برنامه ها و سوابق و عملکرد وزرای پیشنهادی پیش بینی می کنم با رای بالایی از سوی مجلس رأی اعتماد بگیرند.

سوابق درخشان و نام نیک از ویژگی های فانی بیگلری در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت اظهار داشت: دکتر فانی مانند دیگر وزرای معرفی شده از سوی رئیس جمهور سابقه درخشانی در کارنامه اجرایی خود دارد.
وی ضمن اشاره به نام نیک دکتر فانی در منطقه کردستان در زمان مدیریت آموزش و پرورش این استان،توانایی بالای اجرایی در زمان معاونت ایشان در دوره های قبل را از جمله سوابق قابل قبول از ایشان عنوان کرد.
مهندس بیگلری دکتر فانی را به عنوان مسئولی که امتحان پس داده و نمره قابل قبولی در کارنامه اجرایی خود به ثبت رسانده است معرفی کرد و در ادامه افزود: برنامه های بسیار خوبی که از طرف وی ارائه شده فضای مجلس را موافق وی کرده و از مجلس برای پست وزارت آموزش و پرورش با آراء بالایی رأی اعتماد خواهد گرفت.
فرجی دانا مدیری لایق و از بدنه وزارت علوم است عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با ابراز خوشحالی از معرفی دکتر فرجی دانا برای پست وزارت علوم و تحقیقات، وی را فردی مثبت برای این سمت معرفی کرد.
مهندس بیگلری گفت: برنامه پیشنهادی فرجی دانا به خوبی به نقاط قوت و ضعف محیط های دانشگاهی پرداخته و به عبارتی می توان گفت اجرایی شدن این برنامه ها موجب ارتقای سطح آموزشی و مدیریتی در عرصه دانشگاهی کشور می شود.

فرجی دانا از بدنه وزارت خانه علوم و تحقیقات است و وزارتخانه را به خوبی می شناسد و ضمن آگاهی از کاستیهای وزارتخانه برنامه های مفیدی برای رفع این نواقص دارد از طرفی وی داری محبوبیت خاصی در میان دانشجویان بوده و فضای دانشگاهی کشور نیز موافق وی است.وی در ادامه افزود: با توجه به سوابق اجرایی خوب و قابل قبولی که از دکتر فرجی دانا به مجلس ارائه شده است قطعا ایشان از مجلس رأی اعتماد خواهند گرفت.
پختگی و دغدغه دو مولفه مهم رئوس برنامه های صالحی امیری عضو فراکسیون جوانان مجلس در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: با نگرشی بر برنامه های صالحی امیری به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان می توان فهمید که ایشان دغدغه جوانان را دارد و این حوزه را خوب می شناسد و عملکرد قابل دفاع امیری در مدت کوتاه سرپرستی بر وزارت ورزش و جوانان گویای این مطلب است.
وی در ادامه افزود: صالحی امیری ورزش را خوب می شناسد و با بازی های بومی به خوبی آشنایی دارد و به خاطر آشنایی که با فرهنگ مردم دارد فردی شایسته برای تصدی وزارت ورزش و جوانان است.
وی تاکید کرد: صالحی امیری در طول سه ماه سرپرستی وزارت ورزش و جوانان نشان داده است که مدیری توانا در این حوزه بوده و رئوس برنامه های ایشان حاکی از پختگی و دغدغه ایشان هم در حوزه جوانان و هم در حوزه ورزش است

وی در پایان اظهار داشت: مجلس همواره بر همکاری و تعامل مثبت با دولت تاکید دارد و با توجه به برنامه ها و سوابق و عملکرد وزرای پیشنهادی پیش بینی می کنم با رای بالایی از سوی مجلس رأی اعتماد بگیرند.