مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید مهندس محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج به بیان نکاتی در خصوص سدهای استان کردستان پرداخت و در این باره گفت: سه سد در این استان وجود دارند که مدیریت آنها با استان‌های دیگر است.

وی افزود: سد شهید کاظمی سقز با مدیریت استان آذربایجان‌غربی، سد گاوشان سنندج با مدیریت استان کرمانشاه و سد تلوار بیجار با مدیریت استان زنجان در استان کردستان وجود دارند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با گلایه از این موضوع گفت: می‌خواهیم مدیریت سدهای استان به دست خود ما باشد چراکه سهم پرداختی آب در هر سه سد کمتر از حق واقعی ما است و در نتیجه کشاورزان امکان بهره‌برداری از زمین‌های خود را ندارند.

مهندس بیگلری در ادامه در خصوص کارخانه دخانیات سقز اظهار داشت: این مجموعه تا پیش از انقلاب 600 کارگر داشت، اما امروز این تعداد به 100 کارگر کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به گذشت این همه سال و پیشرفت‌های صورت گرفته در جنبه‌های گوناگون، باید این رقم اکنون شش هزار نفر باشد در حالی که همین 100 نفر نیز به نوعی بیکار شده و منتظر بازنشستگی هستند.

نماینده مردم سقز در مجلس نهم با بیان اینکه درخواست ایجاد شبکه رادیویی در شهرستان سقز را مطرح کرده‌ایم، گفت: طی صحبت‌هایی که با ضرغامی رئیس رسانه ملی داشتیم به این نکته اشاره کردیم که پوشش کانال‌های تلویزیون ایران در سقز به خوبی صورت نمی‌گیرد.

مهندس بیگلری با بیان اینکه این موضوع، منجر به استفاده شهروندان سقزی از ماهواره شده است، گفت: شاید در برخی روستاها ندانند که رئیس‌جمهور ما حسن روحانی است چراکه مردم دسترسی به تلویزیون نداشته و با مشاهده ماهواره تصور می‌کنند جلال طالبانی رئیس‌جمهور ایران است!

وی افزود: پیشنهاد تدریس زبان کردی در برنامه‌های صداوسیما را نیز مطرح کرده‌ایم که امیدواریم این موضوع محقق شود.

نماینده مردم سقز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دنبال نهایی کردن ساخت دانشکده پرستاری و مامایی هستیم گفت: در خصوص ایجاد دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی که از مصوبات سفرهای ریاست جمهوری است نیز وعده پذیرش دانشجو در مهرماه سال 93 را به ما داده‌اند.

بیگلری در خصوص کارخانه سیمان سقز اظهار کرد: کارهای مربوط به تأمین ارز و وام این مجموعه با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و شهرداری انجام شده و تنها منتظر کلنگ‌زنی است.

وی در پایان از آغاز عملیات ساخت مجموعه ورزشی کارگران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: احداث این مکان نیز از مصوبات سفرهای رئیس‌جمهور سابق است.