مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدبه گزارش «پرشین خودرو»، محسن بیگلری درباره لابی خودرساز‌ها با دولت دهم و افزایش شدید قیمت خودرو که از آن مقطع اغاز شد، با بیان اینکه وقتی قیمت بالا برود دیگر کاهش پیدا نمی‌کند و به حالت قبل بازنمی گردد، اظهار داشت: با توجه به شرایط بازار، مجلس دنبال این نیست که قیمت‌ها کاهش پیدا کند بلکه درصدد تثبیت قیمت‌ها است.
به گزارش افکارنیوز؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه اقدامی که در دولت قبل با افزایش ناگهانی و شدید قیمت‌ها در بازار خودرو اتفاق افتاد ظلم بسیار بزرگی در حق مصرف کننده و مردم بود اما مجلس بیشتر به دنبال تثبیت قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش نامتعارف قیمت‌ها است.
بیگلری با اشاره به اینکه به نظر نمی‌رسد قیمت‌ها کاهش یابد درعین حال کاهش قیمت‌ها را حق طبیعی مصرف کننده دانست و یادآور شد: براساس قانون سالانه افزایش بین ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو مجاز است این در حالیست که شاهد افزایش قیمت‌ها تا ۸۰ درصد و در برخی خودروهای خارجی تا ۱۰۰ نیز بودیم.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش ناگهانی قیمت‌ها کاملا غیرمنطقی، غیرقانونی و کاملا با شعار عدالت محوری آقای احمدی‌نژاد در تعارض بود.
بیگلری در ادامه به وضعیت تولید خودرو در کشور اشاره کرد و گفت: در گذشته خودروساز‌ها بیش از کیفیت به کمیت توجه داشتند اما امروز این شاخص هم چندان مورد توجه نیست به طوری که براساس آمار خودروسازهای ما اکنون حدود ۴۰ درصد سال گذشته تولید داشته‌اند.
وی تصریح کرد: خودروسازهای ما نه از نظر کمی و نه از لحاظ کیفی قادر نیستند به این کار ادامه دهند.
بیگلری با بیان اینکه این وضعیت خوب نیست ادامه داد: از طرفی بی‌توجهی به کیفیت محصولات تولیدی منجر به افزایش تصادفات شده است و آزادسازی قیمت‌ها و ایجاد فضای رقابتی می‌تواند بازار خودرو را از وضعیت فعلی خارج کند.