مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدبه گزارش خبرنگار ایرنا، 53 هزار متر مربع زمین برای احداث بیمارستان 96 تختخواب شهر بانه اختصاص یافته است که هم اکنون با هزینه ای معادل 52 میلیارد ریال و 45 درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است اما روند ساخت آن به اذعان مسوولان به دلیل کمبود اعتبارات کند است.

در جریان بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن و ابنیه های دولتی و معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت و جمعی از مسوولان استان کردستان از روند ساخت بیمارستان بانه که جمعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز حضور داشتند تصمیم به واگذاری ادامه ساخت این بیمارستان به بخش خصوصی گرفته شد.

سرمایه گذاران بانه در این جلسه از مسوولان خواستند با توجه به اینکه تجربه سرمایه گذاری در مراکز درمانی را ندارند مشاوره ها و راهنمایی های لازم را به آنان ارایه کنند تا در این ارتباط تصمیم بگیرند.

در این جلسه نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از روند کند احداث این بیمارستان انتقاد کرد و گفت: با این روند تا پنج سال دیگر بانه صاحب بیمارستان نمی شود.

محسن بیگلری با اشاره به مشکلات کمبود اعتبار در کشور، افزود: تنها راهکار مناسب برای بهره برداری سریع این پروژه واگذاری آن به بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران خوبی در شهرستان بانه هستند و تمایل دارند در این پروژه سرمایه گذاری کنند، گفت: باید سرمایه گذاران را در این ارتباط توجیه کرد.

وی با اشاره به اینکه در استان کردستان سرمایه گذاران بخش خصوصی تجربه چنین سرمایه گذاری هایی را ندارند از مسوولان وزارت بهداشت و راه و شهرسازی خواست راهنمایی ها و مشاوره های لازم به این افراد ارایه دهند.

به گفته وی سرمایه گذاران بانه ای در این پروژه دنبال سود دهی نیستند و تنها به دنبال بازگشت سرمایه اولیه خود و کار عام المنفعه هستند.

وی گفت: سرمایه گذاری در بخش بیمارستانی به صرفه است و سرمایه گذاران ضرر نمی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن و ابنیه های دولتی نیز در این ارتباط گفت: فرصت بسیار مناسبی برای احداث بیمارستان در بانه بوجود آمده که از بخش خصوصی درخواست می کنیم از این فرصت برای بهره مندی مردم منطقه از بیمارستان استفاده کنند.

محمد جعفر علیزاده با اشاره به اینکه زمینی به ارزش 400 میلیارد ریال در بهترین نقطه بانه به این بیمارستان اختصاص یافته است، گفت: هدف دولت در این حوزه ارایه خدمات بهداشتی درمانی به مردم منطقه است و از خیرین و بخش خصوصی درخواست می کنیم در این راستا دولت را کمک کنند.

بیگلری گفت: ما آمادگی هر گونه مشاوره و راهنمایی به سرمایه گذاران در این بخش را داریم.

به گفته وی در صورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب انعقاد قرارداد می توانیم مدیریت بیمارستان را به مدت 30 سال به سرمایه گذاران واگذار کنیم.

در این جلسه مقرر شد پروژه احداث بیمارستان بانه در قالب بسته سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد و راهنمایی ها و مشاوره های لازم به آنان انجام شود تا در آن سرمایه گذاری کنند.