مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدنماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: تاثیرات مثبت توافق ژنو در وضعیت اقتصادی مردم را باید بفال نیک گرفت.

محسن بیگلری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان،اظهار کرد: با توجه به بررسی طرح بودجه، احتمالاً اعلام استاندار کردستان به روز چهارشنبه موکول خواهد شد.وی افزود: مهمترین خواسته‌های نمایندگان استان از استاندار جدید در دولت تدبیر و امید، توجه ویژه به اشتغال، اتمام پروژه‌های ناتمام، توجه به استعدادهای جوان استان، رسیدگی به وضعیت معادن و راه‌ها، جلوگیری از راندخواری، مسائل و مشکلات در حوزه ادارات استان، نگاه ویژه به شهرستان‌ها و سایر مشکلات استان اعلام کرد.وی در بخش دیگری از سخنان خود مثمر ثمر بودن توافقات ژنو با کشورهای غربی را موجب خوشحالی ملت ایران دانست و تصریح کرد: این پیروزی را می‌توان گامی نخست در راستای تحقق خواسته‌های به حق ملت بزرگوار ایران اسلامی برای رفع مشکلات کشور تلقی کرد.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاثیرات مثبت این توافق در وضعیت اقتصادی ایران،گفت: خوشبختانه توافقات انجام شده می تواند در آینده بسیار نزدیک نقش ویژه و تعیین کننده‌ای در راستای بهبود وضعیت اقتصادی مردم ایفا کند.

بیگلری تصریح کرد: بر اساس قوانین موجود، نمایندگان ملت با تمام قوا و با بکارگیری همه امکانات قانونی خود از نتایج این توافق حمایت خواهند کرد.

وی لغو برخی از تحریم‌ها از جمله پول‌های بلوکه شده را از دستاوردهای مثبت توافق اولیه هسته‌ای ژنو دانست و بیان کرد: امید است در آینده بسیار نزدیک نتایج مثبت دیگری از محل این توافق حاصل ‌شود.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان کردستان در حوزه انتخابی خود در راستای کم کردن محرومیت های استان با وزرای دولت جدید رایزنی‌هایی را انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: یکی از مراکز مهم و استراتژیکی استان شهرستان‌های بانه و سقز است که به دلیل دارا بودن زمینه‌های پیشرفت در حوزه اقتصادی و تجاری می‌توانند نقش کلیدی را در ارتقاء وضعیت اقتصادی و اشتغال استان را ایفا کنند.