مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش بانه ، دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه با حضور بیگلری نماینده مردم شهرستان های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.در این جلسه نماینده مردم شهرستان های بانه و سقز در مجلس ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه ، گرامیداشت هفته ی شوراهای آموزش و پرورش ، هم چنین گرامیداشت یاد و خاطره مهندس شیرزادی مدیر کل فقید نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس ، با تمجید از نقش موثر اعضا در رفع مشکلات و موانع موجود شهرستان و ارتقای کمی و کیفی شاخص های موجود ، معلمان بانه ای را زحمت کش ترین و صادق ترین قشر جامعه برشمردند و از تلاش های آنان در موفقیت های حاصل شده در سطح استان تقدیر نمودند.بیگلری استفاده شورا در جلب و جذب منابع مالی و پشتیبانی پتانسیل های موجود را خواستار و بر ایفای نقش خیرین نیک اندیش در رفع مشکلات آموزش و پرورش شهرستان از جمله مشارکت در احداث فضاهای آموزشی مورد نیاز تأکید کردند.

ایشان میزان مشارکت مردم و خیرین نیک اندیش بانه ای در احداث ، توسعه و تجهیز مدارس در سطح استان را بسیار مطلوب توصیف نمودند .

نماینده مجلس شورای اسلامی بالا بردن پوشش تحصیلی و تلاش در جهت جذب بازماندگان و تارکین تحصیل به خصوص دختران روستایی و کمک به بحث سواد آموزی خواستار شدند.

بیگلری ابراز امیدواری کرد با رایزنی های به عمل آورده با دست اندر کاران مربوطه زمینه ی جذب اعتبارات بیشتر برای توسعه ، مرمت و بازسازی فضاهای آموزش و پرورش در بانه فراهم شود.

ایشان در پایان پیشنهادات و نظرات مطروحه در جلسه را مورد توجه قرار داد و اعلام نمود در جهت اجرایی شدن آن ها مطابق مقررات تلاش و رایزنی خواهد کرد.