مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید مهندس محسن بیگلری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: ایجاد تفرقه در بین صفوف به هم پیوسته مسلمانان از مهم‌ترین اهداف دشمنان برای رسیدن به اهداف شومشان و ضربه‌زدن به اسلام است‌.وی تصریح کرد: وحدت و یکپارچگی مهم‌ترین عامل پیروزی مسلمانان و جهانی شدن اسلام است.وی افزود: نامگذاری 12 تا 17 ربیع‌الاول با عنوان هفته وحدت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یادگار ارزشمندی از امام راحل است که نقش مهمی در وحدت مسلمانان ایران داشته است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس از وحدت به عنوان برنده‌ترین سلاح در برابر تهدیدات دشمنان اسلام نام برد و گفت: در طول تاریخ اسلام در هر کجا که تفرقه در بین مسلمانان به وجود آمد از همان ناحیه دچار مشکل شده‌ایم.

بیگلری از استان کردستان به عنوان نماد و الگوی وحدت اسلامی نام برد و بیان کرد: برگزاری مراسمات مختلف همزمان با میلاد حضرت رسول در طول هفته ربیع‌الاول با حضور خواهران و برادران اهل سنت و تشیع در کنا هم نمود بارز وجود وحدت در این استان است.وی تصریح کرد: برگزاری نماز وحدت در شهرستان‌های مختلف استان نیز جلوه‌های دیگری از وحدت خدشه‌ناپذیر مردم متدین این استان فرهنگی است.نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی استان کردستان توجه به نقاط مشترک یکدیگر را یکى از عوامل بسیار مهم در راستای ارتقاء وحدت بین مسلمانان دانست و بیان داشت: نقاط مشترک بین مسلمانان آنقدر زیاد است که با تکیه بر آنان جایی برای نفاق و تفرقه باقی نمی‌ماند.

بیگلری با بیان اینکه وحدت مسئله‌ای است که مربوط به عصر امروز و یا انقلاب اسلامی نیست و در تار‌ و پود مسلمانان ریشه دارد، گفت: نامگذاری یک هفته از سوی دشمنان اسلام با عنوان هفته برائت نیز نمی‌تواند خدشه‌ای در اتحاد و وحدت مسلمانان ایجاد کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: نامگذاری هفته‌ای با عنوان هفته برائت برای ضربه‌زدن به وحدت اسلامی است اما مردم در دام این دست‌نشانده های استکبار قرار نمی‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه گروه‌های افراطی چه در میان شیعه و چه در بین اهل سنت راه استکبار را طی می‌کنند، افزود: این افراد با نام اسلام آب در آسیاب دشمنان اسلام می‌ریزند و مهم‌ترین هدفشان زدن ریشه‌های اسلام است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان باید بدانند که مسلمانان هوشیارتر از اینها هستند و با این اقدامات خللی در اتحاد و انسجام آنان وارد نمی‌شود.