مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدبه گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهندس محسن بیگلری در نشست علنی امروز (دوشنبه 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه منطقه سقز با حدود 250 هزار نفر جمعیت فاقد پزشک در مراکز پزشکی قانونی است، گفت: متاسفانه مردم برای پیگیری این امور باید به مرکز استان مراجعه کنند. همچنین خانواده متوفیان برای طی مراحل باید همراه با جسد به سنندج بروند که بعضاً این موضوعات هزینه های مادی و معنوی بسیاری به دنبال دارد از این رو وزارت دادگستری باید در جهت حل این مشکلات و توزیع پزشک برای مراکز پزشکی قانونی سقز اقدام کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر کشور با انتقاد از اعلام نشدن موضوع ارتقای مناطق سرا و ایرانخواه به بخش افزود: متاسفانه هنوز ساختار فرمانداری ویژه سقز اعلام نشده، از طرف دیگر هنوز وزارت کشور برای رسمی شدن بازارچه های منطقه هیچ اقدامی انجام نداده است.

مهندس بیگلری در تذکری به وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: متاسفانه هنوز پروژه های مربوط به این وزارتخانه نیمه کاره باقی مانده و هیچ توجهی به بحث جوانان کردستان از سوی وزارت ورزش و جوانان نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تذکری به وزیر نیرو با اعلام اینکه وزیر نیرو قبل از کسب رأی اعتماد از مجلس قول داد که سهم کردستان از سدهای منطقه را باز گرداند، افزود: متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای اختصاص سهم این استان انجام نشده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه رانت خواری در معادن به یک امر طبیعی تبدیل شده، بر ضرورت اصلاح این امور تاکید کرد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون هیچ اقدامی درباره عزل مدیران ناکارآمد انجام نداده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تامین سوخت کشاورزان در شرایط کنونی بسیار نابسامان است، افزود: کشاورزان برای تامین سوخت در بلاتکلیفی قرار داشته و مشکلات بسیاری دارند. از طرف دیگر سرانه مدارس به ویژه مدارس شبانه روزی کردستان کمتر از میزان استاندارد است که قطعاً این موضوع زمینه افت تحصیلی دانش آموزان را فراهم می کند، از این رو وزارتخانه مربوطه باید در جهت حل این مشکلات برنامه ریزی کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تذکر به وزیر نیرو گفت: متاسفانه هم اکنون گازبهای مردم سقز به صورت تصاعدی محاسبه می شود که وزارت نفت باید هر چه سریع تر در جهت حل این مشکلات گام بردارد./