مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشیدتین نیوز |مهندس محسن بیگلری نماینده سقز و بانه و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد :جاده های روستایی استان کردستان در شرایط بسیار نا مناسبی به سر می برند.
مهندس محسن بیگلری  با بیان اینکه وضعیت جاده های استان کردستان از سطح استاندارد ، بسیار پایین تر است ، ادامه داد : پرو‍ژه  کنارگذر سقز- بوکان ، از هشت سال پیش تا کنون به دلیل کمبود اعتبارات  به صورت قطره چکانی پیش می رود و پیمانکاران مربوطه در وضعیت بلاتکلیف هستند.
مهندس بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:در حال حاضر مهم ترین دغدغه مردم و نمایندگان در زمینه عمرانی تکمیل کنار گذر سقز_بوکان و دریافت اعتبار لازم برای ادامه این  پروژه است و عدم استفاده از این جاده باعث شده که ماشین های سنگین از داخل شهر تردد کرده و ایجاد آلودگی و تصادفات دلخراش کنند که گهگاه تلفات جانی نیز در بر دارد. 
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود:  ایجاد اشتغال برای جوانان یکی دیگر از معضلات مسولان این استان است و بهترین گزینه در حال حاضر، ایجاد بازارچه های مرزی است که در این زمینه با دولت عراق مذاکراتی داشته ایم و امید واریم با گشایش این بازارچه ها مشکل اشتغال جوانان تا حدودی مرتفع شود.
مهندس بیگلری عضو کمیسیون صنایع معادن در مجلس شورای اسلامی با ذکر این مطلب که ظرفیت  های زیادی در این استان وجود دارد تصریح کرد: دور از انصاف است که از اقدامات و زحمات صورت گرفته بگذریم و نیمه ی خالی لیوان را ببینیم ،  اما خواستار توجه هرچه بیشتر مسوولان به مناطق محروم این استان هستیم.