مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressنماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازارچه سیف سقز را بارها به عنوان یک مطالبه جدی به شخص استاندار یادآوری کرده‌ایم و من از عزم جدی فرمانده سپاه و مدیرکل اطلاعات استان در بازگشایی این بازارچه تشکر می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن بیگلری بعد از ظهر امروز در دیدار استاندار کردستان با مردم بخش سرشیو سقز، با تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، اظهار کرد: ایشان از مهره‌ها و ستون‌های تاثیرگذار در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم بخش سرشیو مذهبی‌ترین مردم منطقه و استان کردستان هستند به گونه‌ای که بسیاری از ماموستایان و عالمان دینی در این بخش پرورش یافته‌اند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از عالمان دینی در این منطقه مدارج علمی را کسب کرده و امروز نه تنها در این بخش مشغول ارائه خدمات علمی و مذهبی به مردم هستند در سایر نقاط استان نیز در این زمینه نقش‌آفرینی می‌کنند.

بیگلری گفت: مردم این منطقه بر این باور هستند که حضور مسوولان در جمع مردم حتی اگر کاری انجام ندهند موجب دلگرمی آنها می‌شود.

وی اظهار کرد: این انتظار زیادی نیست که مردم از مسوولان دارند و امیدواریم فرهنگ حضور مسوولان در جمع مردم بیش از گذشته در جامعه ما نهادینه شود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از عدم حضور مسوولان در جامعه گله‌مند هستیم، افزود: مدیران کل زیادی در استان کردستان داریم که هنوز نمی‌دانند، بخش سرشیو در کجای این استان قرار گرفته است.

بیگلری با تاکید بر اینکه وظیفه مدیرکل این نیست فقط در پشت میزش و در سنندج بنشیند، گفت: این انتظار را داریم که مدیران کل به بخش‌های مختلف سرکشی کنند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: بازارچه سیف سقز را بارها به عنوان یک مطالبه جدی به شخص استاندار یادآوری کرده‌ایم و من از عزم جدی فرمانده سپاه و مدیرکل اطلاعات در بازگشایی بازارچه سیف تشکر می‌کنم.

به گفته وی، سقز تنها شهرستان مرزی در کردستان است که بازارچه مرزی ندارد و بازگشایی بازارچه سیف سقز می‌تواند، برای تمام شهرستان سقز سودآور و نجات‌بخش مشکلات اقتصادی آن است.

بیگلری تصریح کرد: بسیاری از پاساژهای سقز امروز تقریبا خالی از تجارت است که اگر بازارچه سیف فعال شود، قطعا اقتصاد و تجارت در این پاساژها رونق خواهد گرفت که امیدواریم شاهد بازگشایی این بازارچه در همین دولت باشیم.

وی با بیان اینکه بخش سرشیو باید به صورت ویژه دیده شود تا در بحث راه روستایی و غیره حداقل به میانگین استانی برسد، اظهار کرد:‌ در بحث گازرسانی بر اساس آخرین دستور که از آقای زنگنه گرفته‌ام، خارج از نوبت باید 30 روستای این بخش گازدار می‌شد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این جای گله‌مندی از مدیران اجرایی استان است که دستوری که نمایندگان مردم در مجلس و استاندار کردستان می‌گیرند، انجام نمی‌دهند، بنابراین نیاز است که تذکرات لازم در این راستا داده شود.