مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressمحسن بیگلری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بانه که با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار امام و انقلاب و رهبری و تقدیر از حضور پر شکوه مردم بانه در مراسم یادبود رئیس تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: بانه ویترین استان کردستان است و مردم این شهرستان مردمی صادق و سختکوشی هستند که مسوولان باید در خدمت به آنان کوتاهی نکنند.

 

 

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشارهای اقتصادی دولت و تحریم‌های ظالمانه که در حق ملت و دولت ایران شده است، تصریح کرد: مردم هم از مسوولان از جمله استاندار، فرماندار و حتی رئیس جمهور در حد توان باید توقع و خواسته داشته باشند و هر دو نیمه لیوان را ببینند.

 

بیگلری با اشاره به صداقت و امانت فرماندار سابق افزود: هیچ عزلی در کار نبوده و نیست و ایشان به خواست قلبی خود و با توجه به مصلحت خانوادگی تقاضای رفتن از بانه را کردند و بنده پیگیر خواهم بود تا در استانداری به سمتی که در خور جایگاه ایشان باشد برسند.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از استاندار کردستان به خاطر مدیریت خوب و مفید در حوزه استان کردستان گفت: استاندار کردستان تجربه استانداری سه استان دیگر را دارند و از لحاظ مدیریتی آدم موفق و توانایی هستند.

 

وی افرادی مانند فرماندار سابق بانه را سرمایه و ظرفیت معنوی استان دانست و گفت: نباید این افرادی مهره سوخته شوند و باید آنها را برای پست‌های بالاتر آماده کرد.

 

بیگلری در ادامه به فلاحی فرماندار جدید بانه گفت: با توجه به بخشداری شما در بانه و ارتباط عاطفی که با مردم بانه دارید از شما انتظار می‌رود که بیشتر در خدمت مردم باشید.

 

وی فلاحی را مدیری توانمند و انسانی جدی در خدمت به مردم دانست و اضافه کرد: فرمانداری شهرهای مریوان و بانه با توجه به موقعیت خاص این شهرها بسیار سخت است، ولی عذیری و فلاحی هر دو جز پاکدست‌ترین‌های این دو شهرستان بوده‌اند.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خطاب به فلاحی فرماندار جدید بانه گفت: از شما انتظار می‌رود برای منطقه آزاد بانه، منطقه ویژه اقتصادی و بازارچه سیرانبند با جدیدت هرچه بیشتر تلاش کنند.

 

وی گفت: نقشه منطقه آزاد به‌زودی به کمیسیون اقتصادی مجلس می‌رود و بعد از آن به صحن علنی که البته با موافق و مخالفت‌هایی روبه‌روبه رواست که موافقان بیشتر از مخالفان هستند.

 

بیگلری با اشاره به سفر یزدانی در چند هفته قبل به بانه برای بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اضافه کرد: کار اجرایی این منطقه تا 6 ماه آینده و در دولت فعلی به مرحله نهایی می‌رسد، اما زیرساخت‌های اساسی از جمله آب و برق‌کشی و جدول‌بندی به خوبی پیشرفته است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ماموستایان دینی را پرچم‌داران بصیرت دانست و گفت: باید در حفظ شانیت و کرامت آنان کوشا باشیم، چراکه نقش روحانیون در آگاه‌سازی و بصیرت‌افزایی جامعه اساسی است.

 

وی از وضعت بد جاده‌های منتهی به بانه ابراز نارضایتی کرد و گفت: مقدمات جذب سرمایه‌گذار عراقی با یک سرمایه‌گذار بانه‌ای برای چهاربانده کردن مسیر سقز به بانه انجام شده است، اما مسیر بانه به سردشت نیازمند توجه ویژه است.