مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressمحسن بیگلری نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با اشاره به اینکه محرومیت‌های کردستان بسیار زیاد است گفت: محرومیت کردستان بیشتر از اکثر استان‌های کشور است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری محسن بیگلری و به نقل از تسنیم محسن بیگلری عصر امروز در دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مسئولان استان در سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به تخصیص ماده 180،اظهار داشت: استان کردستان با اعتبار 2300 میلیاردتومانی که به آن اختصاص پیدا کرده نیازمند توجه بیشتر و چشم‌ امید ویژه‌تری دارد.

 

وی خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: انتظار داریم که استان کردستان را نسبت به استان‌های دیگر خاص ببینید چون محرومیت کردستان بیشتر از اکثر استان‌های کشور است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با اشاره به وضعیت برخورداری راه‌های روستایی استان کردستان تصریح کرد: کردستان از لحاظ برخورداری راه‌های آسفالت روستایی آخرین استان کشور است و روستاهای دو سه کیلومتری در استان داریم که آسفالت ندارند.

 

وی با بیان اینکه در منطقه اورامانات کردستان روستا هزار خانواری داریم که جاده آنها آسفالت نیست، گفت: امیدواریم که این مشکلات حوزه راه‌های روستایی استان کردستان برطرف شود.

 

بیگلری خطاب به معاون رئیس جمهور افزود: با توجه به پیگری‌های انجام شده برای حل مشکل وضعیت راه‌ آهن «میاندوآب ـ سقز» مصوبه سال 88 و دستور وزیر راه‌وشهرسازی را داریم که امیدواریم در این جلسه خبرهای خوبی برای ما داشته باشید.

 

بیشترین تصادفات کردستان مربوط به جاده «سقز-بوکان» و «سقز-بانه» است

 

وی با اشاره به آمار تلفات استان کردستان اظهار کرد: بیشترین آمار تصادفات استان کردستان مربوط به جاده «سقز ـ بوکان» و «سقز ـ‌ بانه» است که انتظار داریم یکی از مصوبات این جلسه بررسی مشکلات این حوزه باشد و اعتباراتی برای آن در نظر گرفته شود که مناقصه آن برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه محرومیت‌های استان کردستان بسیار زیاد است اظهار کرد: در «حوزه سقز» میزان 50 درصد، 30 سال گذشته کار انجام شده اما هنوز آخرین شهرستان کشور و استان هستیم.

 

امید چندانی به وضعیت اعتباری استان کردستان نیست

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امید چندانی به وضعیت اعتباری استان کردستان نیست؛ بیمارستان سقز قرار است که بهمن سال 96 افتتاح شود که انتظار داریم دستورات و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شود که در این دولت افتتاح شود.

 

میزان «سهمیه آب کردستان» منطقی نیست

 

وی با گلایه شدید از وزارت نیرو گفت: انتظار داریم «سهمیه آب» در کشور منطقی باشد چون میزان «سهمیه آب کردستان» منطقی نیست و بسیار بسیار از کمتر سهم خود را می‌گیریم.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس با بیان اینکه اکثر مدارس استان کردستان فرسوده هستند خاطر نشان کرد: باید توجه ویژه به مدارس سطح استان و تبدیل وضعیت نیروهای قرادادی شود و از ظرفیت نیروهای کردستان استفاده شود.

 

سالن 6 هزار نفری سنندج هنوز 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

 

وی با اشاره به وضعیت مجموعه ورزشی 22 گولان سنندج گفت: احداث پروژه سالن 6 هزار نفری سنندج از سال 83 شروع شده و هنوز 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد./تسنیم