مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressبه گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محسن بیگلری پیش از ظهر امروز در دومین نشست علمی کاربردی مدیران ارشد بهزیستی کشور با محوریت سلامت اجتماعی در برنامه ششم توسعه و با حضور نماینده ولی‌فقیه در کردستان، رئیس سازمان بهزیستی کشور، استاندار و چهار نفر از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل ستادی و استان‌های سراسر کشور و با محوریت سلامت اجتماعی در برنامه ششم توسعه در سنندج، اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی نیازمند ریشه‌یابی است و باید به گونه‌ای عمل کرد که تلاش برای کاهش این آسیب‌ها باشد.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: بیشتر ریشه معلولیت‌ها در عدم توجه به آموزش‌ها و آزمایشات ژنتیکی قبل از ازدواج است که اگر به این موضوع توجه شود، جلوی بسیاری از تولدهای معلول گرفته می‌شود.

بیگلری تصریح کرد: افرادی که زیرپوشش حمایت‌های کمیته امداد قرار دارند، روزی توانمند خواهند شد اما جامعه هدف بهزیستی اکثراً افرادی هستند که توانمندی آنها در حد ضعیف است.

وی افزود: وجود معلول در خانواده‌ها بسیار سخت و مشکل است اما بهزیستی که متولی این کارهاست، مشمول اجر عبادت می‌شوند، زیرا این کار عبادت بزرگی است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب سختی کار بهزیستی در مجلس قبل به دلیل کارهای بزرگی است که در خدمت به جامعه محروم و کم‌توان جامعه انجام می‌دهید.

بیگلری افزود: آن طور که رئیس جمهور به افراد معلول توجه دارد، امیدواریم روزی برسد که هیچ فردی در پشت نوبت برخورداری از حمایت بهزیستی نباشد.

وی عملکرد بهزیستی کردستان را شایسته تقدیر دانست و گفت: به خاطر مجموعه فعالیت‌های مؤثر، نمایندگان مجلس از مدیرکل این دستگاه حمایت می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: اکثر افرادی که یارانه آنها قطع شده است، کاملاً بی‌بضاعت هستند که بنده این موضوع را به آقای نوبخت گفتم.

 

وی گفت: زمانی که مشکل یک معلول را خود حل کنیم، لذت‌بخش است که شماها به عنوان کارکنان بهزیستی هر روز مصداق این کار را انجام می‌دهید.