مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressبه گزارش ایسنا، روزنامه ابتکار نوشت: «بیکاری، فقر، محرومیت و نبود امکانات اقتصادی را باید با مناطق مرزی عجین بدانیم.

کولبری مجاز و در برخی موارد قاچاق، سهم نان‌آوری این مردم برای سفره‌هایشان است.

طی دو روز گذشته اما سهم تعدادی از این افراد مرگ شد.

ریزش بهمن در حوالی روستای «بیوران علیا» در ۱۰ کیلومتری سردشت منجر به جان باختن ۴ تن از کولبران و وارد آمدن جراحات و آسیب‌هایی به شماری دیگر از آنان شد.

 محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در این خصوص به «ابتکار» می گوید:

 

این کولبرها باید مسیر روستا تا مرزشان حدود 15 کیلومتر باشد ولی روستاهایی که فاصله بیشتری دارند برای امرار معاش آرزوی کولبر شدن دارند.

این یک درد بسیار بزرگی است که در سردشت هم وطنانمان به خاطر در آوردن نان خود زیر بهمن جان خود را از دست دادند، اگر مدیریت درست بود در همین بازارچه سردشت در حالی که جاده درستی ندارد و شرایط جوی نا مساعد بود اجازه نمی دادند این افراد به کولبری بروند.

ارزش جان انسان بیشتر از آن است که نخواهیم مدیریت صحیح داشته باشیم.

 

وی می افزاید: در این شرایط نباید اجازه ورود و خروج به افراد داده شود.

این کولبرها فعالیتشان مجاز است اما باید برای شهرهای مرزی مثل کرمانشاه، آذربایجان غربی کردستان و سایر مناطق فکر زیربنایی و اساسی شود.

باید حداقل گاری های موتوری یا جاده مناسب داشته باشند.

 

به طور قطع کولبری و مشکلات آن ناشی از نبود امکانات اقتصادی و اشتغال پایدار در این مناطق است.

شهرهایی که می توانند تبدیل به مراکزی برای تولید صنایع مونتاژی و تبدیلی شوند، هر چند دولت باید تنها برای این کار فضای مناسب جذب سرمایه گذار را فراهم کند اما سایر نهاد های ذیربط نیز باید برای ساماندهی اقتصاد این مناطق دست به کار شوند.

 

بیگلری می گوید: «این همه کالایی که وارد شهرهای مرزی می شود را اگر دولت سرمایه گذاری کند و پیش قدم شود مونتاژ ال سی دی و پوشاک و ... را در این شهرها انجام دهد اشتغال برای مردم ایجاد می شود.

هم بیمه می شوند و هم شغل پایدار ایجاد می شود متاسفانه بی برنامه هستیم و هیچ اقدامی برای این شهرها نمی شود.»