مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressنماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت کنونی و دولت‌های قبلی در زمینه اشتغال در کردستان اقداماتی اساسی انجام می‌دادند امروز با این آمار بالای کولبران و معضلات مرتبط با آن، مواجه نبودیم.

محسن بیگلری در مورد طرح دوفوریتی ساماندهی مرزهای کشور و کولبران و ته‌لنجی‌ها که با امضای 101 نفر تحویل هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی شد، اظهار کرد: طرح دو فوریتی که تعدادی زیادی از نمایندگان مجلس آن را امضا و به تعداد آنها مرتبا اضافه می‌شود به دنبال حادثه ناگوار مرگ کولبران در زیر بهمن صورت گرفت.

 

 

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکلات این طرح دو فوریتی را امضا و به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تحویل دادند تا ساماندهی وضعیت مرزها در دستور کار قرار بگیرد.

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات شدید کولبران و همچنین ساماندهی مرزها تمام توان را بکار خواهیم گرفت.

 

بیگلری افزود: یکی از مهم‌ترین نیازها برای اجرای ساماندهی مرزها و جلوگیری از تکرار حوادث ناراحت‌کننده از بین رفتن کولبران بی‌گناه، ایجاد زیرساخت‌های لازم در مرزها است که به جای استفاده از کول در زمینه جابجایی بار، از طریق وسایل موتوری انجام شود.

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از خواسته‌های نمایندگان این است که تیراندازی به کولبران باید ممنوع شود.

 

بیگلری تاکید کرد: باید تعداد کولبران مشخص شوند، برای آنها کارت‌های ویژه صادر شود و میزان دفعات و نوع کالاهایی که باید صادر و یا وارد می کنند تعریف شود و اقدامات اساسی در این حوزه انجام داد تا دیگر شاهد تلفات جانی در این زمینه نباشیم.

 

وی به آمار بالای بیکاری در سطح استان کردستان اشاره کرد و گفت: آمار بیکاری در کردستان بیداد می‌کند و خیلی بالاتر از چیزی است که از سوی مسوولان اعلام می‌شود.

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نبود واحدهای صنعتی و کارخانه‌های بزرگ در سطح استان موجب شده است، آمار بیکاری در این استان بالا باشد و بسیاری از جوانان تحصیلکرده در کردستان از درد بیکاری رنج ببرند.

 

بیگلری تصریح کرد: اینکه امروز تعداد زیادی از جوانان مرزنشین به کولبری روی می‌آورند دلیل آن، نداشتن شغل مناسب و نیازهای معیشتی است.

 

وی نبود بیمه و آینده شغلی را از دیگر مشکلات کولبران دانست و اظهار کرد: متاسفانه به دلیل نبود شغل پایدار، مردم نقاط روستایی به ویژه در شهرستان‌های بانه، سقز و مریوان به کولبری روی آورده‌اند.

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر دولت کنونی و دولت‌های قبلی در زمینه اشتغال در کردستان اقدامات اساسی انجام می‌دادند دیگر امروز با این آمار بالای کولبران و معضلاتی که در این حوزه وجود دارد، مواجه نبودیم.

 

بیگلری با بیان اینکه عملکرد دولت‌ تدبیر و امید و دولت‌های قبلی در زمینه اشتغال در کردستان قابل قبول نیست، اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار در کردستان نیاز به ایجاد زیرساخت‌های لازم است.