مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressبه گزارش خبرنگار ایرنا، رشید قربانی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی روسای آموزش و پرورش سقز در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور این شهر، با بیان اینکه این مبلغ، معادل 10 سال بودجه عادی مدرسه سازی و تعمیرات است، اظهار امیدواری کرد که با این اعتبار، بسیاری از مشکلات حوزه تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی رفع شود.
وی با عنوان اینکه، 30 درصد مدارس استان و 67 هزار کلاس آموزشی مدارس کشور دارای فضایی غیر استاندارد است، اضافه کرد: اعتبار تعمیرات مدارس 17 میلیارد ریال بود و در سال جاری مدارس 32 روستای استان تجهیز شد.
قربانی با اشاره به بدهی های آموزش و پرورش کردستان بیان کرد: از محل اعتبارات استانی 35 میلیارد ریال برای پرداخت این بدهی های مصوب شده است.
وی با تاکید بر کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش وپرورش، گفت: در پنج سال آینده 350 هزار نفر نیروی این سازمان در کشور و هفت هزار نفر در استان کردستان بازنشسته خواهند شد و برای جبران این کمبود برنامه ریزی شده است.
قربانی در بخشی دیگر از سخنان خود، اظهار کرد: به دلیل نبود دانشگاه های متعدد در کردستان، روش بومی گزینی باعث متضرر شدن دانش آموزان خواهد شد.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: ایجاد انگیزه و رغبت در بین مدیران مدارس و تجهیز امکانات برای پویایی آموزش و پرورش یک ضرورت است.
محسن بیگلری بر رعایت اصل شایسته سالاری در انتصاب مدیران مدارس، ارتقای کیفیت آموزشی، بومی گزینی، توجه به بازسازی مدارس تخریبی روستاها، توجه به رشته تجربی، تلاش فرهنگیان برای تشویق مردم برای مدرسه سازی تاکید کرد.
فرماندار سقز هم با بیان اینکه، حل مشکلات آموزش و پرورش، نیازمند عزم ملی و برنامه ریزی بلند مدت است، گفت: دولت در استان کردستان خدمات ارزشمندی و چشمگیری در حوزه های مختلف از جمله آموزش و پرورش انجام داده است.
علی اکبر ورمقانی با عنوان اینکه، افزایش اعتبار و سرانه مدارس یک نیاز مبرم است، افزود: اعتبارات آموزش و پرورش شهرستان سقز در سال ٩٦ افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه مسجد سازی به یک فرهنگ در شهرستان تبدیل شده است از روحانیان خواست تا برای فرهنگ سازی در راستای مدرسه سازی هم تلاش کنند.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است