مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressبه گزارش خبرنگار ایرنا محسن بیگلری شامگاه چهارشنبه در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان بانه که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد، افزود: معیشت بسیاری از خانواده در مناطق مرزی به معابر مرزی وابسته است بنابراین ساماندهی معابر از اهمیت بالایی برخوردار است.


وی ساماندهی معابر بازارچه موقت مرزی را یکی از برنامه های مهم دولت بیان کرد و گفت: ساماندهی وضعیت کولبران و معابر مرزی یکی از مهمترین مسائلی است که باید با جدیت پیگیری شود که در این راستا از وزیر کشور سوال کردم و بر ساماندهی مرزها و معابر موقت مرزی تاکید کردم.
وی با اشاره به اینکه معابر موقت مرزی باید به جاده مناسب دسترسی داشته باشد اظهار کرد: ضروری است امکانات در اختیار کولبران قرار گیرد و مشکلاتی را که در گذشته با آن مواجه بودند رفع شود.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه امنیتی که در کشور برقرار است در هیچ کشوری وجود ندارد، گفت: باید هوشیار باشیم چرا که دشمنان ما از برقراری این امنیت خوشحال نیستند.
وی ادامه داد: امنیت پایدار منطقه حاصل تلاش نیروهای نظامی و انتظامی است با وجود ناامنی که در کشورهای همسایه وجود دارد هم اکنون مرزهای کردستان از امنیت پایدار برخوردار است.
بیگلری خاطر نشان کرد: برقراری امنیت در مرزها از وظایف مهم نیروی انتظامی است اما در مواقعی اگر مامورینی از نیروی انتظامی قانون را رعایت نکردند باید برخورد شود و حقوق شهروندان حفظ شود.
به گفته او در مسیر جاده بانه و سقز اقدامات خوبی انجام شده و به زودی بخش دیگری از این جاده به مناقصه گذاشته می شود.
وی ادامه داد: برای ساخت آزادراه جاده بانه و سقز هفته پیش مناقصه برگزار شده و بعد از انتخاب پیمانکار در اسرع وقت کارگاه تجهیز می شود.
این نماینده انتخابات شوراهای شهر و روستا را سرنوشت ساز و بسیار تاثیر گذار دانست و افزود: همه ما وظیفه داریم از مردم برای حضور در پای صندوق های رای دعوت کنیم.
وی تاکید کرد: بنده از هیچ کس و جناحی حمایت نمی کنم بنده هم با رای مردم انتخاب شدم و حق تعیین تکلیف برای دیگران ندارم.
وی افزود: به انتخاب مردم احترام می گذارم و تنها وطیفه من این است که از مردم دعوت کنم در پای صندوق های رای حاضر شوند.
وی خدمات رسانی به مسافرین را یکی از ضروری ترین موارد در تعطیلات نوروزی دانست و گفت: در تعطیلات نوروزی باید همه دستگاه های خدمات رسان شهرستان در حال آماده باش باشند و اکیپ های منظم در محل های مشخص برای خدمات رسانی به موقع مستقر شوند.
شهرستان مرزی بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است