مهندس بیگلری در تذکر شفاهی به رییس جمهور: آقای روحانی به فکر چاره ای برای معظل بیکاری جوانان کشورمان به ویژه جوانان تحصیل کرده باشید

.....

a3

 

a1

 

DSC08940

 

شش 001

زندگی نامه

مهندس محسن بیگلری در سال 1353 در خانواده ای متدین و فرهیخته در روستای ایرانخواه از توابع شهرستان سقز دیده  به جهان گشودند.ایشان تحصیلات دوره ی ابتدایی ،راهنمایی را در همان روستا و دوره متوسطه را در شهرستان سنندج به اتمام رساندند و مدرک کارشناسی را در دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه آزاد کرج دریافت نمودند.مهندس بیگلری سالهای اولیه ی خدمت خود را با استخدام در آموزش و پرورش شهرستانهای مریوان ،سنندج و سقز سپری نمودند.تا اینکه سیر صعودی خدمات اجرایی خود را با نشان دادن شایستگی های خویش و احراز اعتماد همکاران با انتخاب دبیران و هنر آموزان به ریاست هنرستان دکتر محمود حسابی شهرستان سقز آغاز کردند و تا مهر ماه 1384 در این سمت باقی ماندند.ایشان در طول خدمت خویش همواره با انجام وظیفه در سمت های مختلف آموزشی واداری به کسب علم و دانش و گذراندن دوره های تخصصی آموزشی اهمیت بسیاری می دادند و با انجام فعالیتهای مفید مستمر در این راستا به عنوان سر گروه هنرستان های استان انتخاب شدند و با تاسیس آموزشکده فنی مهندسی سقز در سال 1384 ریاست این دانشگاه را به ایشان محول کردند. و فعالیتهای علمی آموزشی خود را در زمینه دوره های ضمن خدمت استانی و کشوری ،تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی سقز و سنندج و آموزشکده فنی گسترش دادند و در این مدت با درخواست و پیگیری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آموزش و پرورش به استخدام وزارت علوم درآمدند و حدود 6 سال ریاست آموزشکده فنی مهندسی شهرستان سقز را بر عهده داشتند و با اینکه مسئولیت و حیطه کاریشان گسترده تر شد از پای ننشستند و با عشق و علاقه ی مفرط به ایفای احسن مسئولیت و اجرای خدمت گزاری در عرصه ی علم و دانش پرونده عملکردشان هر روز بیشتر شکوفا تر می شد و به پاس تلاشهای بی وقفه و خستگی ناپذیر ده ها لوح افتخار و تقدیر وزارتی -که هیچ کدام در چشم ایشان نیامدند و حتی در نظرشان بسیار ناچیز جلوه می کردند- را دریافت نمودند و هم زمان به عنوان مدرس نمونه کشوری در میان تمام آموزشکده ه و دانشگاههای فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزیده شدند.

آدرس دفاتر مهندس بیگلری

addressکردانلاين- محسن بيگلري در همايش دهياران سطح شهرستان بانه که در کانون ولايت برگزار شد، افزود: عملکرد مثبت دهياري ها نقش مهمي در آباداني روستاها دارد دهياران نبايد به اعتبارات ناچيز دهياري ها بسنده کنند بايد مردم به مشارکت بيشتر دعوت کنند. بيگلري به انتخابات شوراها و نقش دهياران در اين انتخابات اشاره کرد و گفت: دهياران بايد براي انتخاب فرد اصلاح در انتخابات شوراها تلاش و مردم را به شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح تشويق کنند و افراد لايق را براي شرکت در انتخابات تشويق کنند.

به گفته وي توزيع ناعادلانه ساماندهي کارت هاي کولبري را يکي از مشکلات مرزنشينان بوده و افرادي هستند که بيش از سه کارت کولبري دارند و کساني هستند که با وجود داشتن شرايط لازم از اين کارت ها محروم هستند که اين موضوع بررسي مي شود. وي بابيان اينکه مشکلات مرز رسمي سيرانبند بانه را به کشور عراق ارتباط دارد گفت: در داخل کشور مشکلي به لحاظ اجراي برنامه ها در مرز سيرانبند بانه وجود ندارد و اين موضوع به کشور عراق ارتباط دارد که مسئولان همچنان پيگير اين موضوع هستند. بيگلري افزود: منطقه ويژه اقتصادي در حال پيشرفت و در دست اقدام است اما در بحث زيست محيطي مشکلاتي وجود داشت که اين مشکلات هم در حال پيگيري است. وي اضافه کرد: آگاهي نمايندگان مجلس از وضعيت کولبران در منطقه تاثير مثبتي بر راي نمايندگان داشته و مشکلات کولبران و مردم منطقه عزم نمايندگان را بري راي دادن به ايجاد منطقه آزاد تجاري و صنعتي بانه- مريوان بيشتر کرده است. روستاها کانون آداب و سنت هاي قدمي هستند نماينده دهياران شهرستان بانه نيز گفت: دهياران بايد تلاش کنند بهترين خدمات را به روستاييان ارائه دهند چراکه روستاها کانون آداب و سنت قدمي هستند و بايد اين آداب و فرهنگ هاي را حفظ کنيم. جمال احمدي افزود: در طول يک دهه فعاليت دهياري ها در سطح روستا دهياران خدمات بسيار ارزنده اي انجام دادند اما با توجه به مرزي بودن روستا هاي بانه، جمعيت پايين روستا و نبود شغل پايدار به جز 2 روستاي شوي و سبدلو همه دهياريها به صورت پاره وقت فعاليت مي کنند. وي دهياري ها را پل ارتباطي مردم و مسئولان عنوان کرد و افزود: دهياري ها مانند يک نهاد اجرايي در روستاها فعاليت مي کنند که با توجه به نقش مهم دهياران تاکنون از آنها حمايت نشده و وضعيت شغلي و حقوقي آنها مشخص نيست. نماينده دهياران بانه گفت: بسياري از خدمات رفاهي به مردم روستاها ارائه شده اما در زمينه ايجاد اشتغال کاري انجام نشده و در بسياري از روستاها کشاورزي به صورت سنتي است که درامد چنداني ندارند. وي اضافه کرد: بايد همه مرزنشينان از دفترچه هاي کولبري و کارت سوخت استفاده کنند و چراکه اين حق همه مرزنشيان است که توزيع دفترچه هاي کولبري عادلانه نيست و بسياري از خانواده ها از کارت سوخت محروم هستند. وي آسفالت راه هاي روستايي را ضروري دانست و افزود: راه بازارچه گله سوره و چومان و بسياري از روستاهاي ديگري وضعيت نامناسبي دارند که بايد براي حل اين معضل چاره انديشي شود چراکه هر ساله دهها نفر در اين جاده ها جان خود را از دست مي دهند. احمدي ادامه اجراي طرح هادي در روستاها، گاز رساني به روستاي گوره دار، مشکل تلفن، نبود مدارس متوسطه اول و دوم، وضعيت بسيار بد آب اشاميدني روستاها از جمله مشکلات مهم روستاهاي بانه عنوان کرد و حل اين معضلات را براي برون رفت از بحران ها ضروري دانست.